Chrze[cijaDski krzy|

Wizja czasów końca świata z 1968 roku starszej pani z Norwegii

Proroctwa

Wizja czasów końca świata z 1968 roku starszej pani z Norwegii
Starsza kobieta mająca 90 lat, należąca do kościoła luterańskiego z Valdres w Norwegii miała wizję od Boga w roku 1968. Ewangelista Emanuel Minos usługiwał wówczas w jej okolicy. Miał przyjemność poznać ją. Opowiedziała mu swą wizję. Spisał ją. Zdawała mu się nie całkiem zrozumiała toteż umieścił ją w szufladzie. Po 30 latach zrozumiał, że wizją należy się z innymi podzielić.

Kobieta z Valdres była czujna, rzetelna, przytomna i wiarygodna o dobrej reputacji wśród osób ją znających. A oto co ona zobaczyła:

"Widziałam czasy tuż poprzedzające przyjście Jezusa i wybuch III wojny światowej. Widziałam wydarzenia na własne oczy. Widziałam świat jak globus, spostrzegłam Europę, kraj za krajem. Widziałam Skandynawię. Widziałam Norwegię. Widziałam pewne sprawy mające zaistnieć tuż przed przyjściem Jezusa, przed nastaniem końcowych kataklizmów, a są to wydarzenia jakich jeszcze nigdy wcześniej nie doświadczaliśmy."

Wspomniała o czterech falach:
Długi czas pokoju

"Pierwsze zanim przyjdzie Jezus i zanim zacznie się III wojna światowa nastąpi odprężenie jakiego nigdy wcześniej nie było. Zaistnieje pokój między super mocarstwami na wschodzie i zachodzie, ten pokój długo potrwa. W okresie pokoju nastąpi rozbrojenie wielu narodów, także w Norwegii przez co nie będziemy przygotowani na nadchodzącą wojnę. III wojna światowa rozpocznie się w sposób nie dający się przez nikogo przewidzieć - z nieoczekiwanego miejsca."

Letniość w kościołach

"Letniość równolegle przyjdzie na chrześcijan, opadnięcie od prawdziwego, życiowego chrześcijaństwa. Chrześcijanie nie będą otwarci by przemawiać przenikliwie. Tak jak za dawnych czasów, nie będą chcieli słyszeć o grzechu i łasce, prawie i ewangelii, pokucie i odrodzenie. Nadejdzie w zamian inny wpływ pomyślności (dobrobytu) chrześcijan."

"Ważną sprawą będzie coś osiągnąć, coś znaczyć, posiadać dobra ziemskie, dobra których posiadania nigdy Bóg nam nie obiecał w ten sposób. Kościoły i domy modlitwy będą opuszczane wciąż i wciąż. Zamiast zdrowej nauki której nauczano o zaparciu się siebie i pójściu za Jezusem, przyjdzie widowisko, sztuka, kultura, napełni ona kościoły, wymiatając chęć pokuty i odrodzenie. Wzrośnie to znacznie tuż przed przyjściem Jezusa."

Moralny rozkład, zły wpływ Telewizji

"Nastanie czas moralnego rozkładu jakiego stara Norwegia nigdy nie doświadczyła. Ludzie będą żyć razem jak małżeństwo pomimo braku ślubu. Dużo wzrośnie nieczystość seksualna przed małżeńska, oraz wzrośnie dużo niewierność osób w związkach małżeńskich. Zachowanie to będzie traktowane jako naturalne przez ogół, usprawiedliwiane w każdy możliwy sposób. Wpływ ten wejdzie nawet w środowiska chrześcijańskie - tak się to ugłaszcze - nawet grzech przeciwko naturze. Tuż przed przyjściem Jezusa będą programy w telewizji jakich nigdy nikt z nas nie widział."

"Telewizja będzie przepełniona okropną przemocą, uczącą ludzi mordować i niszczyć jeden drugiego. Na naszych ulicach nie będzie bezpiecznie. Ludzie będą powielać w życiu to co właśnie oglądają. Nie jeden kanał tylko będzie dostępny w telewizji, będzie ich cała gama. Telewizja będzie jak radio, będzie mieć wiele kanałów tak jak w radio jest ich wiele, one będą przesiąknięte przemocą. Ludzie będą nazywać to rozrywką. Oglądać będziemy przerażające sceny mordów i zagłady, jedna po drugiej, to dotknie całe społeczeństwo. Sceny seksu będą także przekazywane przez telewizję, będą to najbardziej intymne sceny z życia małżeńskiego. To się stanie, a ty to sam zobaczysz. Przeforsują to uchylając prawa moralne, na naszych oczach te nieprzyzwoite rzeczy przejdą i będą uznawane."

Napływ pracowników z ubogich krajów

"Ludzi z ubogich krajów przygna do Europy, także do Skandynawii, do Norwegii. Będą tak liczni, że ludzie miejscowi przestaną ich lubić, życie między nimi będzie trudne. Będą traktowani jak żydzi tuż przed II wojną światową. I wówczas nastanie czas kiedy to kielich naszych wszystkich grzechów się wypełni. Łzy napłynęły do oczu kobiety, spłynęły po jej policzkach. Powiedziała - "Ja tego nie zobaczę ale ty tak. Wtedy nagle Jezus przyjdzie jak wybuchnie III wojna światowa. Ta wojna będzie krótka."

"Wszystko co widziałam podczas II wojny światowej, w porównaniu z mającą nadejść III wojną światową wyglądało jak dziecięca zabawa. Zakończy się nuklearnym wybuchem atomowym. Powietrze będzie bardzo zatrute, będzie trudno wziąć oddech. Wpływ ogarnie kilka kontynentów, Amerykę, Japonię, Australię, i bogate narody. Woda będzie skażona. Również gleba. Skutek tego będzie taki, że tylko resztka ocaleje. Resztka z bogatych narodów będzie chciała ujść do biednych narodów, ale oni będą nam to utrudniać tak jak my im utrudnialiśmy."

"Jestem uradowana, że tego nie zobaczę. Gdy czas będzie się przybliżał musisz wziąć się w odwagę i ogłosić to. Otrzymałam to od Boga, nic z tych rzeczy nie jest sprzeczne z przesłaniem Biblijnym."

"Ten który ma grzech wybaczony i ma Jezusa za Zbawiciela, jest bezpieczny."3800